קורס רישיון נהיגה על מלגזה

המלגזה היא כלי מאוד שימושי שאמור לתת מענה לבעיות ספציפיות בתעשייה. היא מצויה ברוב המפעלים התעשייתיים, במחסנים, ובאולמות הייצור, והיא מסוגלת לבצע תפקידים מגוונים לרבות העברת מוצרים גדולים וכבדים מתחנות העבודה או אליהן, ואף לסייע בסידור התוצרת במחסנים. בנוסף לזה מטרתה של המלגזה להרים, להעביר, ולהעמיס מטענים מרוכזים, ללא הגבלת מרחק ותחום.

החיסרון העיקרי של המלגזה הוא שהיא יוצרת סיכונים לעובד ולסביבה שלו, בעיקר בזמן הטעינה והפריקה. אף על פי כן, הדרכה נכונה של המפעיל אמורה לצמצם את תאונות העבודה עד כדי אפס, וזאת כמובן בהתחשב בעובדה שהפעלת המלגזה נעשית בהתאם להוראות הבטיחות. כאשר הארגון משקיע בהדרכה והשתלמות מפעילים, הוא חוסך לעצמו פגיעות יקרות בנפש וברכוש.

עד שנת 2006 הפעלה מלגזה מכל סוג ומשקל לא הייתה מצריכה רישיון נהיגה מיוחד. לאחר שנת 2006 משרד התחבורה ורשות הרישוי החלו לחייב את המפעיל ברישיון נהיגה לכל סוג של מלגזה.

תקנה 39 א, (ח) לתקנות התעבורה אומרת:
"לא ינהג אדם ולא יפעיל מלגזה אלא אם קיבל הדרכה לפי תוכנית שאישרו רשות הרישוי והאגף לפיקוח על העבודה במשרד התעשייה המסחר והתעסוקה וניתן רישיון מאת רשות הרישוי".


מטרת הקורס

הכרת כללי הבטיחות בכל השלבים, החל מסמכויות הפעלה, חוקים ותקנות. בנוסף לזה הקורס מספק למפעיל כלים מקצועיים שיסייעו לו בעבודה המעשית בשטח. הקורס מסקר גם את שלבי הטיפול בציוד הייעודי, ונהלי הבטיחות בסביבתו. בסוף ההכשרה תתאפשר הוצאת רישיון נהיגה למלגזות לפי דרישות החוק, התקנות, והנהלים שנקבעו ע"י משרד התחבורה.


משך הקורס

2 ימי הדרכה

תנאי קבלה

1. על המועמד להיות מעיל גיל 18
2. בעל רישיון נהיגה ישראלי בתוקף, בדרגה B לפחות
3. להציג טופס רש"ל 18 למלגזה (בהיתר הרצוי) מתחנות הצילום של משרד התחבורה.

שיטת הלימוד

הקורס כולל הרצאות אינטראקטיביות בליווי מצגות, הדגמות, סרטונים, ותרגול שוטף. ללומדים יינתן חומר עזר כתוב, בתחילת הקורס ובמהלכו.

תוכנית הלימוד כוללת את הנושאים הבאים:

  • חוקים ותקנות
  • הוראות ונהלים
  • מושגי יסוד
  • הכרת המלגזה
  • בטיחות ואחזקה
  • תרגול מעשי בהפעלת מלגזה תעשייתית וטלסקופית
  • מבחן עיוני ומעשי.

ותק וניסיון של צוות מקצועי שעוסק בתחום הבטיחות, יום יום, כל היום – זה כל ההבדל!


לקבלת פרטים ויעוץ אנא צרו קשר עם שירות הלקוחות בטלפון 1-700-508-808

אפשר גם למלאות כאן את הפרטים, או לבקש פרטים נוספים במייל, נחזור אליכם בהקדם.

נגישות
Call Now Button